Toefl Tarihleri

TOEFL sınavları, Türkiye’ deki yetkili sınav merkezlerinde çeşitli şehirlerde düzenlenmektedir. TOEFL tarihleri talebe ve sınav merkezlerinin programlarına göre değişmekle birlikte, ortalama her hafta bir sınav seçeneği bulunmaktadır.

*Covid-19 salgını süresince test merkezlerinde yapılan bazı TOEFL sınavları sağlık önlemleri gözetilerek iptal edilmiştir veya edilmektedir. Güncel test tarihleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz. 

Yine Covid-19 salgını sebebiyle, TOEFL'ın resmi kurumu olan ETS, sınava girecek olanlara yeni bir seçenek olarak TOEFL IBT Home Edition sınavını sunmuştur. Bu sınavda katılımcıların test merkezine gitmelerine gerek yoktur. TOEFL IBT Home Edition şartlarına uyan herkes TOEFL sınavını çevrimiçi gözetmen eşliğinde online olarak yapabilmektedir.

Çevre ve Ekipman Şartları

- Masaüstü Bilgisayar ve Laptop (Telefon veya tablet kullanımı yasaktır)

- Hoparlör (Kulaklık kullanımı yasaktır)

- Webcam, sınavın yapıldığı alanı 360 derece göstermelidir.

- A4 veya benzeri kağıt kullanımı yasaktır. Bunun yerine şeffaf kağıtlar ya da silinebilir marker ile beyaz tahta kullanımı mecburidir. (Sınav sonunda ''online gözetmen'' aldığınız notları göstermenizi isteyebilir)

TOEFL IBT Home Edition sınavı haftanın 4 günü, 24 saat yapılmaktadır. 

TOEFL IBT Home Edition hakkında daha fazla açıklama için;

https://www.ets.org/s/cv/toefl/at-home/?WT.ac=TOEFL_special_home_edition_200320&utm_source=vanity&utm_medium=vanity&utm_campaign=TOEFLatHome&utm_content=toefl-special-edition

Kurumda Yapılan Sınavlar (Istanbul Technical University)

Haziran 2024 itibariyle İstanbul TOEFL IBT Sınav Tarihleri:

Haziran 2024 = 1, 2, 7, 8, 12, 15, 16, 21, 22, 22, 26, 29, 30
Temmuz 2024 = 6, 10, 13, 20, 21, 24, 27, 28

 

** 2024 yılı sınav tarihleri TOEFL IBT tarafından eklenecektir.
Bilgi Talep FormuCopyright © 2012 ELI